نکات مهم درباره خریدکفش

نکات مهم درباره خریدکفش پا قلب دوم هر انسانی است و همه افراد در طول روز برای انجام فعالیت‌های خود، کل وزن بدنشان را به روی پا می‌اندازند به همین علت انتخاب مناسب کفش بسیار اهمیت دارد. در این مقاله نکات مهمی که هنگام خرید کفش باید رعایت کنید را بررسی کرده‌ایم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم درباره خریدکفش

نکات مهم خرید کفش

خرید کفش مهم ترین وظیفه کفش حفاظت از پا و ممانعت از آسیب رسیدن به آن است ولی متاسفانه بسیاری از کفش ها به پا آسیب میرسانند. کفش نامناسب یکی از علل مهم بسیاری از بیماری های پا است و می تواند موجب بروز بیماری هایی مانند انحراف شست پا، سائیدگی شست پا، میخچه، انگشت چکشی و فرو رفتن ناخن در انگشت شود. کفش جدای از زیبایی باید با دوام و راحت هم باشد.

  • کفش هم اندازه با سایز پای خود را انتخاب کنید

در زمان خرید کفش دقت داشته باشید که کفش مناسب اندازه پایتان را انتخاب کنید زیرا در طول زمان یکی از پاها از آن یکی پا کوچک‌تر یا بزرگ‌تر می‌شود. برای جلوگیری از کمر درد بهتر است به سراغ کفش‌های طبی بروید تا از این مشکل جلوگیری کنید. زیرا کفش‌های دیگر ممکن موجب کمر درد شوند.


خرید کفش طبی چرمی در فروشگاه شهرصندل


  • برای انتخاب کفش حتما جوراب بپوشید

در زمان خرید کفش بهتر است جوراب پایتان باشد. همچنین در فصل زمستان جوراب ضخیم و در فصل تابستان جوراب نازک به پا داشته باشید.

  • کفی کفش استاندارد انتخاب کنید

برای داشتن کفش مناسب باید کفشی انتخاب کنید که کفی خوبی داشته باشد و پایتان را اذیت نکند. به عنوان مثال اگر کفشی برای پیاده روی می‌خواهید کفی کفش نباید نازک باشد زیرا در زمان پیاده روی فشار زیادی به پاشنه پا وارد می‌شود و همین امر موجب کمر درد و پا درد می‌شود. همچنین در زمان پیاده روی تماس پا به زمین از پاشنه به سمت پنجه است بنابراین کفی انعطاف پذیر بهترین گزینه برای شما است.

  • کفشی که با استایل روزانه شما هماهنگ است

به عنوان مثال اگر دیابتی هستید باید با توجه به بیماری خود کفش مناسب را انتخاب کنید اما انتخاب کفش به دلیل این بیماری محدود می‌شود.

  • خرید کفش دوران بارداری

در زمان بارداری باید کفشی را انتخاب کنید که کفی انعطاف پذیری داشته باشد تا فشار زیادی بر پاشنه پا و کمرتان وارد نکند. همچنین کفشی متناسب با سایز پا انتخاب کنید زیرا در این دوران پا به اندازه 1 تا 1.5 سایز بزرگ‌تر می‌شود.

  • دقت به پهنا و عرض کفش

در زمان انتخاب کفش به عرض و پهنای جلویی کفش دقت کنید. در صورت احساس فشار بر روی جلوی پا از خرید آن کفش اجتناب کنید و کفش دیگری انتخاب کنید.

خرید کفش در عصر

در طول روز اندازه پا دچار تغییراتی خواهد شد. بیشتر این تغییرات خود را در هنگام عصر نشان خواهند داد. به همین دلیل بهترین زمان برای خرید کفش در طول شبانه روز، عصر‌ها است؛ زیرا شماره پا به اندازه نیم شماره بالا خواهد رفت. برای خرید کالج دخترانه و کفش بوت زنانه، حتماً در این تایم از روز به کفش فروشی مراجعه کنید.

توجه به پاشنه کفش

در زمان خرید کفش اسپرت زنانه یا کفش پاشنه دار زنانه، حتماً به نکات مهم در خرید کفش دقت کنید. به هیچ عنوان توصیه به پوشیدن کفش‌های با پاشنه تخت یا بسیار بلند نشده است؛ زیرا کفش پاشنه تخت به خاطر عدم ضربه گیر مناسب، سبب درد در قسمت پاشنه پا خواهد شد. استفاده از کفش پاشنه بلند زنانه نیز باعث ایجاد درد در قسمت پا، کمر و زانو خواهد شد. پس در زمان خرید کفش ارزان، پاشنه آن را با نکته سنجی ارزیابی کنید.

جمع‌بندی

در زمان خرید باید به نکات مهم در مورد کفش توجه کرد؛ زیرا در غیر این صورت کفشی انتخابی آسیب‌های بسیار و جبران‌ناپذیری برای خریدار به دنبال خواهد داشت. مثلاً در صورت خرید کفش با پنجه نوک تیز و استفاده طولانی مدت از آن، باعث پا درد و کمر درد خواهد شد. از این رو در زمان انتخاب، نکات مهم در خرید کفش را در نظر بگیرید تا پا‌های شما در کفش حس راحتی داشته باشد.


“جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش زنانه روی لینک کلیک کنید”


1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *