بهترین کفش بدنسازی مردانه و زنانه

بهترین کفش بدنسازی مردانه و زنانه  به معرفی خرید بهترین کفش بدنسازی مردانه و زنانه خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد خرید بهترین کفش بدنسازی مردانه و زنانه را دارید ، تا انتهای این متن همراه ما باشید.

بهترین کفش بدنسازی مردانه و زنانه| شهرصندل

هنگامی که از کفش های ورزشی نامناسب برای ورزش های سبک و سنگین بهره گیری کنید، خطر آسیب دیدن به پا ، کمر و سلامت خود را افزایش می دهید. علاوه بر این، در حالی که پوشیدن کفش‌های استاندارد کارایی و کیفیت تمرین را افزایش می‌دهند، کفش‌های غیراستاندارد که معمولاً دارای کفی های سخت، وزن سنگین، طراحی نامناسب و نداشتن بالشتک ضربه‌ای هستند، انرژی را هدر می‌دهند و منجر به خستگی پا می‌شوند.

بدنسازی در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین ورزش های ایران است و در سال های اخیر افراد زیادی به این رشته روی آورده اند، اما انتخاب کفش برای باشگاه بدنسازی نیاز به تحقیق دارد. زیرا در انجام فعالیت های بدنسازی ، پاها با چالش های مختلفی روبه رو می شوند. بنابراین، بایستی به سراغ خرید کفشی بروید که بتواند از پاهایتان در زمان انجام انواع فعالیت های بدنسازی همانند دویدن ، پریدن ، حرکت های سریع به اطراف و… پشتیبانی و محافظت کند.

کفش مخصوص باشگاه

کفش مخصوص باشگاه جزء اقلامی بوده که ورزشکاران بایستی توجه بسیار زیادی به آن داشته باشند. زیرا هر شخصی که می خواهد به باشگاه بدنسازی مراجعه کند ، بایستی کفش مورد احتیاج باشگاه را نیز به همراه خود داشته باشد. براین اساس قبل از انجام هر کاری در ابتدا بایستی رشته ورزشی خود را مشخص نمائید. همچنین هر شخصی که که میخواهد به باشگاه بدنسازی برود بایستی کفشی را خریداری کند که شامل زیره نازکی باشد تا بتواند به راحتی تعادل خود را حفظ کند. کفشی که برای باشگاه انتخاب می نمائید بایستی از استحکام و کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد تا منجر به خستگی پایتان در زمان فعالیت نشود. نکته ی دیگری که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که کفش های ورزشی زنانه و مردانه با یکدیگر تفاوت دارند.

تفاوت کفش بدنسازی مردانه و زنانه

در بالاتر گفتیم که کفش بدنسازی زنانه و مردانه با یکدیگر تفاوت دارند. اما این تفاوت ها بسیار ظریف و جزئی می باشند. کفش هایی که برای خانم ها طراحی و تولید می شود ، به کاهش فشار بر زانو ، پنجه و قوزک کمک بسیار زیادی می کند. قالب کفشی که برای خانم ها و آقایان در نظر گرفته می شود ، تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارد. بنابراین هر شخص براساس سلیقه خود می تواند مناسب ترین کفش ورزشی را انتخاب و خریداری کند.

مناسب ترین کفش برای دویدن بر روی تردمیل

اکثر اشخاص به اشتباه تصور می کنند که پیاده روی با تردمیل تفاوت خیلی زیادی ندارد. در صورتی که نمی توان از یک کتانی برای انجام هر دوی این فعالیت ها بهره گیری کرد. توجه داشته باشید که زمان دویدن بر روی تردمیل پاهای شما بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرد ، در نتیجه بایستی کفشی را برای تردمیل انتخاب کنید که در زیره آن از بالشتک های انعطاف پذیر و در عین حال مقاوم و چسبنده بهره گیری شده باشد. بهره گیری از کفش نامناسب بر روی تردمیل در بلند مدت به کمر و زانوهایتان آسیب وارد خواهد کرد.

خصوصیت و ویژگی های کفش مناسب برای تردمیل

وزن کفش های مناسب برای دویدن بر روی تردمیل بایستی سبک باشد تا پاهایتان احساس خستگی نکند.
اشخاصی که از تردمیل برای دویدن بهره گیری میکنند ، پاشنه پاهایشان در مقایسه با انگشت ها بیشتر در معرض فشار قرار داد. از این رو وجود بالشتک های مرغوب و باکیفیت در قسمت پاشنه پا ، در راحتی و دویدن نرم تر ، تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مناسب ترین کفش برای ورزش تردمیل ، کفشی بوده که شخص احساس راحتی داخل آن داشته باشد. همان گونه که می گویند ورزش منشا خوشبختی می باشد! اما در زمانی می توان از این خوشبختی بهره گیری کرد که بدن احساس ناراحتی نداشته باشد.

مناسب ترین کفش ها برای فعالیت های هوازی

کفش های مناسب باشگاه و انجام فعالیت های هوازی بایستی به صورتی طراحی شده باشند تا بتوانند به خوبی از پاهای شما مراقبت کنند. ورزش های هوازی شامل انجام حرکت هایی مانند دویدن ، گام برداشتن و پریدن می شود. بنابراین کفش شما بایستی بتواند فشار ناشی از انجام این حرکت ها را به خوبی جذب کند. همچنین در زمان خرید کفش ورزشی بایستی توجه داشته باشید تا کفش انتخابی بتواند حرکت های سریع و به پهلو را نیز به خوبی پشتیبانی کند.

شهرصندل

خصوصیت و ویژگی های کفش مناسب برای ورزش های هوازی

کفش انتخابی بایستی شامل پاشنه محکم به منظور ثبات بیشتر پا باشد.
وزن کفش بایستی سبک باشد تا شخص بتواند به راحتی بدود ، بپرد و یا هر حرکت دیگری که در انجام ورزش های هوازی انجام می شود را بدون ایجاد خستگی زود اجرا کند.
کفش انتخابی بایستی بتواند به خوبی از مچ پا محافظت کند.
کفش مناسب باشگاه و ورزش های هوازی بایستی در زیره آن ها از بالشتک های اضافی به منظور جذب ضربه های ناشی از پریدن و… بهره گیری شده باشد.

مناسب ترین کفش ها برای بدنسازی

یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکاتی که در زمان خرید کفش بدنسازی مردانه و زنانه بایستی به آن توجه کنید ، این است که زیره کفش صاف و نازک باشد. شما در ورزش بدنسازی با تمرین های قدرتی و نیز بلند کردن وزنه های سنگین سر و کار خواهید داشت.

بنابراین بایستی کفشی را انتخاب کنید تا علاوه استحکام ، شامل زیره صاف و نازک باشد تا به راحتی به زمین بچسبد و زمان بلند کردن وزنه تعادلتان را بهم نزند. از خاطر نبرید که کفش های رانینگ و کفش های پیاده روی با کاربردی دیگری طراحی و تولید شده اند و به هیچ عنوان برای بدنسازی و فیتنس گزینه مناسبی نیستند. پوشیدن کفش های نامناسب برای بدنسازی منجر به ایجاد فشار بسیار زیاد بر روی ستون مهره و نیز ایجاد درد در ناحیه مفاصل و کمر می شود.

خصوصیت کفش های مناسب برای باشگاه

* حفظ تعادل

یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی که زمان خرید کفش ورزشی بایستی به آن توجه داشته باشید ، مقدار ثباتی می باشد که برای پاهای شما مهیا می کند. خصوصا در زمان هایی که بر روی تردمیل در حال دویدن می باشید و یا میخواهید وزنه های سنگینی را بلند کنید.

* انعطاف پذیری

قطعا در زمان ورزش و اجرای تمرین های مختلف کفشی را نمی خواهید که پاهایتان را در حالت سخت و دردناک قرار بدهد. کفش نامناسب با مقدار انعطاف پذیری پایین می تواند انگیزه شما را از میان ببرد. بنابراین بایستی قبل از خرید کفش باشگاه به انعطاف پذیری آن نیز توجه داشته باشید.

* تنفس پذیری

یکی از خصوصیت های کفش مناسب باشگاه و ورزش برخورداری از قابلیت تنفس پذیری می باشد. قطعا هنگامی که مشغول انجام تمرین های مختلف می باشید ، بدنتان تحت فعالیت های سنگین عرق می کند. کفش های استاندارد ورزشی با استفاده از ویژگی تنفس پذیری از تعریق پاها جلوگیری می کند و مانع از بو گرفتن پا می شود. علاوه بر این موضوع ، محیط مرطوب بهترین فضا برای رشد انواع باکتری ها و میکروب ها محسوب می شود.

* استحکام

یکی دیگر از مهم ترین خصوصیت های کفش های ورزشی ، استحکام آن ها می باشد. در صورتی که می خواهید از کفش ورزشی خود برای انجام فعالیت های مختلف و گوناگونی بهره گیری کنید ، توصیه می کنیم تا به مقدار استحکام و قدرتی که کفش برای پاهایتان مهیا می کند توجه بسیاری داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *