معرفی کفش مخصوص بدنسازی مردانه

معرفی کفش مخصوص بدنسازی مردانه آیا هر از گاهی کفش های دویدن خود را در باشگاه میپوشید؟ ما با مربیان برتر و کارشناسان کفش صحبت کردیم تا تفاوت‌های پویایی بین کفش‌های تمرینی و سایر کفش‌های کتونی را دریابیم و بفهمیم کدام کفش برای نیازهای تناسب اندام شما بهترین است.

معرفی کفش مخصوص بدنسازی مردانه

انتخاب کفش بدنسازی مناسب :

کفش مناسب بدنسازی به شما کمک می کند تا بیشترین بهره را از تمرین خود ببرید و در عین حال خطر آسیب را کاهش می دهد.

قبل از هر چیز لازم است بدانید ، چه فعالیت های بدنسازی را بیشتر انجام می دهید؟

آیا بیشتر در اتاق وزنه، روی تردمیل، کلاس استودیو یا کمی از همه چیز تمرین خواهید کرد؟

آیا برای تمرینات با شدت بالا به چابکی نیاز دارید یا برای وزنه برداری به پایه ای ثابت نیاز دارید؟

هنگامی که مشخص کردید به احتمال زیاد برای چه نوع فعالیتی کفش خود را می پوشید، می توانید انتخاب های خود را محدود کنید.

در ابتدا لازم است انواع 3 گانه کفش اشاره میکنیم

  • کفش رسمی

کفش هایی که بیشتر از چرم طبیعی تهیه می شوند و برای مهمانی ها و استفاده های رسمی استفاده می شوند. به دو سته کفش مردانه و کفش زنانه تقسیم میشود.مردان اغلب در کفش های رسمی نوک تیز برای جنس مخالف جذاب تر به نظر می رسند و زنان معولا پاشنه دار میپوشند.

  • کفش ورزشی

کفش های تخصصی برای انواع مختلف ورزش ساخته می شوند. به عنوان مثال، کفش ورزشی برای فوتبال، اسکیت، کوهنوردی. این کفش ها دقیقاً بر اساس نیاز و خواسته ورزش ها و ورزشکاران خاص توسط تولیدکنندگان متخصص تولید و عرضه می شوند.

کفش‌های ورزشی، کفش‌هایی هستند که عمدتاً برای ورزش یا سایر اشکال ورزش‌های بدنی طراحی شده‌اند، اما اکنون به طور گسترده برای روزمره نیز استفاده می‌شوند.

یک کفش ورزشی می توانند از نظر طراحی، جنس و وزن متفاوت باشند. این تفاوت ها برای محافظت از نواحی پا که در طول یک فعالیت ورزشی خاص بیشترین استرس را دارند ایجاد شده اند.

  • کفش اسپرت

کفش های اسپرت همان چیزی است که ما گاهی به آن کتونی می گوییم. با این حال، کلمه “کتانی” ما را به یاد کفش های  روزمره می اندازد. برخی از کفش‌های ورزشی یا کفش‌های کتونی گاهی اوقات به عنوان ورزش نیز استفاده می‌شوند، زمانی که آن کفش ورزشی بدون بند باشد و زمانی که آن ورزش پیاده‌روی یا دویدن سبک باشد.

در این صورت می توانیم از ورزش به عنوان کفش راحتی استفاده کنیم. اما هرگز نمی توانید به جای کفش های ورزشی تخصصی از کفش های ورزشی یا کفش های کتانی استفاده کنید.

انواع کفش ورزشی

کفش های دویدن، کفش باشگاه و کفش تمرین ، کفش باشگاه و کفش بدنسازی و پیاده روی، از جمله کفش های پیاده روی، دویدن و پیاده روی ورزشی.

کفش های ورزشی زمینی، از جمله کفش های تنیس، بسکتبال و والیبال. بیشتر ورزش های زمینی به حرکت بدن به جلو، عقب و پهلو به پهلو نیاز دارند.

کفش های ورزشی میدانی، مانند کفش های فوتبال، فوتبال و بیسبال. این کفش‌ها دارای میخ هستند. شکل‌های میخ در ورزش‌های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی گیره‌ها، میخ‌ها یا ناودانی‌های قابل تعویض یا جدا شدنی وجود دارند که روی کفه‌های نایلونی نصب می‌شوند.

کفش‌های ورزشی دو و میدانی که اغلب در مدل‌های زیادی برای پاسخگویی به نیازهای خاص و سبک‌های تمرینی هر دونده وجود دارند.

کفش های بدنسازی طیف وسیعی از حرکات را پشتیبانی می کنند، از جمله:

بریدن، توقف، شکستن، پریدن و تغییر جهت سریع. این باعث می شود یک کفش تمرینی همه کاره باشد و برای بسیاری از انواع تمرینات مناسب باشد. می‌توانید کفش بدنسازی را به‌عنوان یک کفش ورزشی همه‌کاره در نظر بگیرید.

اگر فعالیت اصلی تناسب اندام شما دویدن است، یا اگر بیشتر از وزنه‌ها روی تردمیل می‌روید، گزینه‌های مناسبی برای کفش‌های دویدن وجود دارد که متناسب با نیازهای شما باشد.

کفش بدنسازی اغلب پاشنه پایین‌تری دارند تا پاهای شما را به زمین نزدیک‌تر نگه دارند. این می تواند به ثبات بدن شما کمک کند، به خصوص هنگام بلند کردن وزنه های سنگین. از سوی دیگر، کفش‌های مخصوص دویدن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در حین حرکت رو به جلو، گام‌های شما را مهار می‌کنند و انرژی شما را به شیوه‌ای کارآمد باز می‌گردانند تا شما را به جلو سوق دهند.

کفش های بدنسازی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

برخلاف خرید کفش های ورزشی مورد علاقه خود، شما می خواهید کفش ورزشی تان راحت و آماده برای دویدن باشند. یک روش معمول برای سایر انواع کفش‌های کتانی این است که فضای کمی در نوک پا بگذارید تا پاهای شما بیرون بیاید. در حالی که این ممکن است برای کفش‌های دویدن کارساز باشد، اما شما می‌خواهید کفش‌های باشگاه شما در طول حرکات یک طرفه از پاهای شما حمایت کنند. تناسب محکم و قفل شده انتخاب بهتری برای تمرینات شماست.

کفش باشگاه عمومی را می‌توان تقریباً برای هر تمرینی استفاده کرد، به‌خصوص اگر با تجهیزات باشگاه در داخل دیوارها و راحتی یک سالن بدنسازی ورزش می‌کنید.

تنها استثنا این است که بخواهید هر هفته چندین مایل روی تردمیل بدوید یا پیاده روی کنید. اگر اینطور است، می‌خواهید کفش‌های دویدن یا پیاده‌روی را بررسی کنید. و سعی کنید از ترکیب مربیان باشگاه با کفش‌های دویدن یا پیاده‌روی‌تان که بیرون می‌پوشید، خودداری کنید.


“جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش اسپرت روی لینک کلیک کنید”


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *